Rozmýšľate, že svoju nehnuteľnosť predáte svojpomocne? Stránky s online ponukou nehnuťelností Vás môžu nalákať na tvrdenie, že postup je jednoduchý.

Urobíte pár fotiek, pri rodinnom dome, chate alebo pozemku si kúpite nápis „Na predaj“ a počkáte na kupujúcich, nie? Ale proces je oveľa komplikovanejší, ak uvažujete o predaji svojej nehnuteľnosti na vlastnú päsť. Tu je niekoľko situácií, kedy by ste mali zvážiť pomoc realitnej kancelárie.

Nie ste si istý, aká je hodnota vášej nehnuteľnosti

Výpočet správnej ceny je dôležitý. Makléri majú najaktuálnejšie informácie o tom, koľko porovnateľných nehnuteľností vo vašom okolí sa predalo a ako dlho boli na trhu. Makléri využívajú svoje hlboké znalosti faktorov miestneho trhu a vlastností konkrétnej nehnuteľnosti na výpočet správnej ceny.

Ste nervózny, pretože tento predaj je zatiaľ najväčšou transakciou vo vašom živote

Uľahčite si to maklérom – výskumy zistili, že zarobíte viac peňazí. Podľa Národnej asociácie realitných kancelárií v USA sa typický dom v roku 2015, ktorý si vlastník riešil svojpomocne, predal za 185 000 dolárov, v porovnaní s 240 000 dolárov za predaj domu s asistenciou makléra.

Pred ponuknutím na predaj sa nemôžete rozhodnúť, či nehnuteľnosť zrekonštruujete

Váš obľúbený moderátor môže povedať, že kupujúci majú radi 80. roky, ale je to to, čo hľadajú kupujúci vo vašej lokalite? Maklér vie, ktoré prvky a štýly dizajnu sa teraz predávajú vo vašej oblasti, podrobnosti o konkurenčných domoch vo vašom okolí a objektívnu hodnotu rôznych renovácií.

Agent vie, ako najlepšie predstaviť vlastnosti vašej nehnuteľnosti. Môže poskytnúť tipy na základné zmeny farby a preskupenie nábytku. Váš agent môže mať skvelé odporúčanie aj na profesionála na home staging. Ak sa chcete dozvedieť viac informácií o službách, ktoré vám maklér môže ponúknuť, obráťte sa na našich maklérov RE/MAX