Každý predajca chce za svoju nehnuteľosti získať čo najlepšiu ponuku. Na to je ale potrebné oceniť nehnuteľnosť správne. Prečo teda svoj dom nenaceniť čo najvyššie a čakať čo sa stane? Koniec koncov, môžete to jednoducho neskôr znížiť, nie?

S týmto názorom je však spojených pár problémov. Ak máte vysokú cenu a potom ju pomaly začnete znižovať, kupujúci si to všimnú. Vďaka tomu sa táto nehnuteľnosť začne javiť ako problémová. Chcete, aby váš domov vyzeral ako skvelá ponuka, nie ako zlacnený tovar. A navyše, cítili by ste ako kupujúci urgentnosť, ak si prečítate, že nehnuteľnosť bola uvedená na predaj pred 180 dňami? Pravdepodobne nie.

Ak chcete stanoviť realistickú cenu, zamerajte sa na tieto veci:

Za čo sa domy ako váš predali, keď bola dohoda o predaji uzavretá v rozumnom čase?

A aké boli pôvodné a finálne ceny tých nehnuteľností?

Uskutočnite úprimnú diskusiu so svojím realitným agentom. Pozná oblasť a chce predať váš dom čo najrýchlejšie za výhodnú cenu. Čo si myslí, že je rozumné?

Pamätajte, že pár tisíc navyše, nemusí stáť za šesť mesiacov alebo rok splátok hypotéky, ktoré medzitým zaplatíte! Ak zvažujete predaj nehnuteľnosti, neváhajte nás osloviť, radi Vám s nastavením predajnej ceny zadarmo poradíme.