Než uvediete svoju nehnuteľnosti na trh, požiadajte svojho realitného makléra o radu ohľadom zlepšenie prezentácie vašej nehnuteľnosti. Váš maklér vám môže poradiť, čo kupujúci očakávajú za danú cenu. Prinášame vám 10 rád, na čo si dať pozor pred prvou prehliadkou.

1. Osilnite už pri vchode

Zaistite, aby boli vaše dvere viditeľné a ľahko prístupné. Oprášte dvere, odstráňte neporiadok z chodníka a dvora. Rastliny a posekaný trávnik budú priťahovať pozornosť už z ulice. Opravte rozbitý zvonček, strešné šindle a vonkajšie osvetlenie, vymeňte rohožku. Drobné chyby môžu mať na kupujúcich zlý prvý dojem, ktorý si zapamätajú.

2. Dôkladne upracte všetky miestnosti

Čistota znamená, že o dom bolo dobre postarané. Kupujúci skúmajú najmä kuchyne a kúpeľne. Zaistite, aby tieto izby náchylné k špine boli čisté. Vyčistite koberce, aby ste odstránili nevzhľadné škvrny. Pred predstavením upracte každú miestnosť vrátane garáže. Samozrejme môžete zvážiť návštevu profesionálneJ firmy, ktorá sa o to všetko postará za vás.

3. Zahájte balenie

Stiesnené a preplnené izby kupujúcich odradia, pretože váš dom bude vyzerať menšie. Domov plný vašich osobných vecí tiež sťažuje ostatným predstavu, že tam budú žiť. Začnite u nadbytočného nábytku, hračiek a osobných dekorácií, ako sú rodinné fotografie. Zabaľte veci, ktoré nepoužívate každý deň.

4. Vymaľujte múdro

Všetko, čo potrebujete, je dobre vykonaná práca bez výstredných farieb. Natrite na bielo steny, ktoré majú výstredné alebo nekonvenčné farby. Najlepším výberom sú neutrálne farby, ako je biela, taupe a jemne sivá.

5. Opravte drobnosti

Opravte alebo vymeňte poškodené alebo zastarané príslušenstvo v celej domácnosti. Môžete inštalovať nové kľučky dverí, vodovodné kúty, tyče na uteráky a záclonové tyče a napríklad svietidlá, ktoré sú ľahko viditeľné pre návštevníkov domu.

6. Zrevidujte osvetlenie

Vymeňte dekoratívne svietidlá, ktoré už nevyhovujú vzhľadu vášho domova. Nainštalujte nové žiarovky s vhodným osvetlením pre konkrétne miestnosti. Pomocou akcentného osvetlenie môžete zvýrazniť body v miestnosti, napríklad umelecké diela.

7. Prezrite rámy okien

Zaistite správne ošetrenie okien, ktoré zlepšuje vzhľad domu. Správne ošetrenie okien môže tiež ovplyvniť teplotu v miestnosti a mať účinok na hospodárnosť domu.

8. Naaranžujte stoly

Čerstvé kvety v kuchyni alebo na jedálenskom stole sú vždy príjemným detailom.

9. Skryte nevzhľadné každodenné predmety

Nenechávajte detské hračky a veci pre domácich miláčikov vonku. Pred každým predstavením domu premiestnite veci ako krabice na odpadky, hračky a prepravky zvierat do menej nápadných častí domu, ako je garáž.

10. Nezabudnite na dvor

Nechajte svoj dvor vyzerať priestranne, funkčne a bezpečne. Dohliadnite na svojich domácich miláčikov, aby sa kupujúci cítili pohodlne bez pocitu ohrozenia.

Zvažujete predaj nehnuteľnosti a potrebovali by ste ďalšie tipy? Obráťte sa na našich maklérov.