Ako väčšina ľudí hľadá investičné nehnuteľnosti?

Keby ste povedali „prostredníctvom realitného makléra“, mali by ste pravdu. Aj keď existuje veľa spôsobov, ako nájsť nehnuteľnosť na predaj mimo realitnú kanceláriu, je to stále najbežnejší spôsob, ako ľudia nájdu investičnú nehnuteľnosť.

Problém portálov s inzerciou realitných kancelárií je však v tom, že sa tam hľadajú všetci. Je to najväčšia databáza dostupných nehnuteľností, takže snažiť sa nájsť najlepšiu ponuku sa môže zdať ako pokus nájsť ihlu v kope sena.

1. Buďte prví

Všetci vieme, čo sa stane s vtákom, ktorý loví červíky skoro ráno – a ten istý princíp sa uplatňuje aj pri hľadaní investičných nehnuteľností. Na konkurenčnom trhu s nehnuteľnosťami, ako je ten, na ktorom sa dnes nachádzame, je rýchlosť naozaj dôležitá.

Ale byť rýchly nie je vždy ľahké. Tu sú štyri tipy, ktoré vám s tým pomôžu:

1) Získajte predschválenie

Ak čakáte, že vyriešite svoje financovanie, až keď nájdete nehnuteľnosť, riskujete premeškanie dobrej ponuky. Okrem toho, väčšina predávajúcich chce pred prijatím ponuky vedieť informáciu o predbežnom schválení financovania.

Predschválenie môžte získať aj online, napríklad vďaka portálu FINVIA.SK

2) Nastavte si kritériá

Majte vytýčené, čo presne chcete kúpiť a koľko ste ochotní zaplatiť. Pomôže vám to rýchlo vyradiť 99% nehnuteľností, ktoré sa nezhodujú s tým, čo chcete. Takto budete môcť sústrediť všetko svoje úsilie na 1%, na ktorom naozaj záleží.

3) Nastavte si automatické upozornenia

Buďte prvý, kto zistí, kedy sa na trh dostane nová nehnuteľnosť, ktoré spĺňa vaše kritériá. Nastavte si automatické e-mailové upozornenia na realitných portáloch.

4) Ponuka bez prehliadky nehnuteľnosti

Tento tip je skôr pre skusených kupujúcich. Tento postup umožňuje dať vašu ponuku o hodiny, ak nie o dni skôr, ako ju dajú ďalší kupujuci.

2. Buďte posledný

Skúšali ste niekedy predať dom a nedokázali ste to? Pre tých, ktorí nie sú oboznámení s týmto scenárom, je dôležité vedieť jedno – je to veľmi nepríjemné. Predávajúci, ktorí sa snažia predať nehnuteľnosť, často platia navyše splátky za dom alebo im to bráni presunúť sa do novej fázy svojho života.

Z tohto dôvodu je pravdepodobné, že predávajúci, ktorí má svoju nehnuteľnosť na trhu dlhšie ako šesť mesiacov, je ochotnejší akceptovať nížšiu ponuku ako predávajúci nehnuteľnosti, ktorá je na trhu krátko. Požiadajte svojho realitného makléra o zoznam všetkých nehnuteľností, ktoré spĺňajú vaše kritériá a ktoré sú na trhu viac ako šesť mesiacov. Potom začnite dávať ponuky.

3. Nájdite si systém

Vytvorte si napríklad „lievik s nehnuteľnosťami“ a správne s ním zaobchádzajte.

Lievik s nehnuteľnosťami je jednoduchý. Do lievika vstupuje mnoho nehnuteľnosti. Vyhovujúce z nich si podrobne zanalizujte. Na tie stále vyhovujúce urobte ponuku. Niektoré z ponúk budú s veľkou pravdepodobnosťou akceptované.

Inými slovami, ak si chcete kúpiť investičnú nehnuteľnosť, musíte urobiť viac ponúk. Ak chcete urobiť viac ponúk, musíte analyzovať viac potenciálnych nehnuteľností. Ak chcete analyzovať viac potenciálnych nehnuteľností, musíte do svojho lievika dostať viac nehnuteľností.

Osvedčili sa vám niektoré z tipov, alebo máte svoje vlastné? Podeľte sa s nimi s nami v komentároch!