Potrebujete predať nehnuteľnosť?

Pri predaji nehnuteľnosti sa všetko točí okolo štyroch najdôležitejších faktorov – prípravy, času, peňazí a bezpečia. Chcete predať čo najrýchlejšie, za čo najvyššiu cenu a s istotou, že všetko dobre dopadne?

Prečo predať nehnuteľnosť s nami

predaj nehnutelnosti

Získajte viac peňazí z predaja

Naše skúsenosti Vám prinesú vyšší zisk pri predaji nehnuteľnosti. Vaš byt, dom či pozemok predáme za viac, než keby ste sa do toho pustili sami. V aukciách sa nám darí zvýšiť cenu v priemere o 7%, pretože nepredáme prvému, kto príde.

predaj nehnutelnosti 1

Ušetríte svoj čas a energiu

S predajom nehnuteľností je spojené množstvo administratívy a obiehania úradov. Áno, zvládnete to sami, ale naozaj chcete svoj voľný čas venovať príprave nehnuteľnosti na predaj, obhliadkam, zmluvám a všetkému ďalšiemu?
predaj nehnutelnosti 3

Vyhnete sa chybám

Nehnuteľnosť predávate párkrát za život. My predávame nehnuteľnosti niekoľkokrát mesačne. Preto Vás dokážeme týmto zásadným predajom nehnuteľnosti spoľahlivo previesť. Skrátka preto, že v ňom máme prax.

Online odhad ceny nehnuteľnosti zdarma

Predávate nehnuteľnosť a zaujíma Vás jej orientačná hodnota? Ceny nehnuteľností sa počas posledných rokov na množstve miest v SR zdvojnásobila. Chcete zistiť, o koľko sa zhodnotila práve tá Vaša? My Vám odhad ceny nehnuteľnosti pred predajom vypracujeme zadarmo.

Čo zabezpečíme pri predaji nehnuteľnosti

predaj nehnutelnosti 4

Homestaging a 3D obhliadka

10x viac videní, 5x menej zbytočných obhliadok. Predajte aj Vy vďaka 3D prehliadke. Zobudiť emócie, záujem a túžbu. To je cieľ homestagingu, ktorý Vašu nehnuteľnosť ukáže v najlepšom. Ručíme za to, že nehnuteľnosť vzbudí záujem na prvý pohľad.

predaj nehnutelnosti 5

Účinný marketing

Predaj nehnuteľnosti už dávno nie je o pridaní inzerátu na realitné portále a čakanie, až sa niekto ozve. Robíme maximum pre nájdenie kvalitného záujemcu. Okrem širokých sietí kontaktov maklérov využívame aj moderné kanály online marketingu. Staráme sa, aby Vašu nehnuteľnosť videlo maximum ľudí.

predaj nehnutelnosti 6

Kompletný právny servis

Skvelá prezentácia je jedna vec, ale netreba zabudnúť na zmluvy. Dlhodobo spolupracujeme s niekoľkými právnickými kanceláriami a staráme sa, aby pre Vás transakcia bola maximálne bezpečná a transparentná. Spoľahlivo Vás prevedieme celou transakciou.

predaj nehnutelnosti 7

Správne nastavená cena

Správne nastavenie predajnej ceny nehnuteľnosti je pre úspešný obchod úplne kľúčové. Vďaka niekoľkým cenovým mapám, dátam o uskutočnených predajoch, posúdením konkurenčných ponúk a skúsenostiam našich maklérov vieme kvalifikovane odhadnúť hodnotu Vašej nehnuteľnosti.

predaj nehnutelnosti 8

Zabezpečenie financovania

Bezpečnosť Vášho majetku a financií je po celú dobu transakcie našou maximálnou prioritou. Preto v súlade so Zákonom o realitnom sprostredkovaní a podľa prísnych pravidiel pre úschovy kúpnych cien v RE/MAX Slovensko ponúkame našim klientom úschovy len u preverených notároch.

predaj nehnutelnosti 9

Predvýber a filter záujemcov

Pozvali by ste si na prehliadku človeka, o ktorom dopredu viete, že si Vašu nehnuteľnosť nemôže dovoliť? My tiež nie. Preto hneď na začiatku prechádzame registre exekúcií a ďalšie užitočné zdroje, aby sme záujemcov vyfiltrovali a na prehliadky pozvali len tích, ktorí sitom prejdú.

S nami získate za vašu nehnuteľnosť v priemere o 7% viac

Nepredávajte svoju nehnuteľnosť zbytočne pod cenou.

Naši realitní makléri Vám za pomoci aukcie nehnuteľnosti v priemere pomôžu získať o 7,12% viac, než keby ste sa o to pokúšali sami.

predaj nehnutelnosti 10

Referencie klientov pri predaji nehnuteľnosti

Výborná realitná kancelária na profesionálnej úrovni. Maximálne odbremení predávajúceho. Všetko jasne vysvetlí. Milý, ústretový, profesionálny. Určite ak by som niečo predávala alebo kupovala sa znova obrátim na ich služby. Myslím, že lepšie som ani nemohla trafiť. Maximálna spokojnosť. Odporúčam každému túto kanceláriu.
Veronika J.

Veľmi pozitívne hodnotím realitnú kanceáriu za prehľad v problematike realít, ochote pomôcť a poradit, pripravenosť na moje otázky ako aj celkovy prehľad na regionálnej úrovni. Benefitom v uponáhľanej dobe je možnosť spoľahnúť sa na zastupovanie pri všetkých úkonoch, s pravidelným reportovanim všetkých náležitosti.
Andrej S.

Nehnuteľnosť na Slovensku sme predávali, keď sme boli dlhodobo zahraničí. Museli sme sa na Remax úplne spoľahnuť. A sme veľmi radi, že sme tak spravili. Stretli sme sa s profesionálnym prístupom a dôslednosťou, transparentnou komunikáciou a ochotou ísť nad rámec bežne poskytovaných služieb. Neľutujem ani jedného eura z provízie.
Peter B.

Chcete predať nehnuteľnosť za najvyššiu cenu

Po vyplnení formulára Vás budeme obratom kontaktovať na Váš email.

Nové pole

FAQ pri predaji nehnuteľnosti

Ako získať z predaja nehnuteľnosti viac peňazí?

Existuje mnoho nástrojov, ako vyťažiť z aktuálneho dopytu maximum. Ako samopredajcovia tu budete trochu znevýhodnení, pretože realitný trh sa veľmi rýchlo vyvíja a skúsení makléri už vedia, ako celý proces zastrešiť a čo pre navýšenie ceny urobiť. My vám ale napriek tomu niekoľko jednoduchých tipov dáme.

Nepredávajte nehnuteľnosť prvému záujemcovi. Pri väčšom záujme o vašu nehnuteľnosť môžete usporiadať Open house čiže Deň otvorených dverí. Pozvite všetkých záujemcov na prehliadku v jeden deň v určitých časových rozostupoch.

Ak bude mať záujem o kúpu viacej dopytujúcich, povedzte im, že nehnuteľnosť predáte najlepšej ponuke. Každý bude mať možnosť určiť čiastku, ktorú je maximálne ochotný zaplatiť. Pre niekoho však nemusí byť rozhodujúca iba výška ceny, ale napríklad spôsob financovania či rýchlosť transakcie. Každý predajca má tak možnosť rozhodnúť, čo pre neho „najlepšia ponuka“ znamená v reáli.

Vedeli ste, že profesionálni makléri predávajú nehnuteľnosti pomocou aukcie, ktorá môže cenu navýšiť až o 35%? Tu už ale potrebujete znalosti profesionála a technickú platformu, ktorá proces aukcie zastrešuje.

Ako stanovujete predajnú cenu nehnuteľnosti?

Nastaviť správnu cenu nehnuteľnosti je kľúčová zručnosť kvalitného realitného makléra. Keď sa cena nastaví príliš nízko, môžete prísť o peniaze. A keď sa na začiatku predaja nastaví príliš vysoko, prídete o mnoho potenciálnych záujemcov, ktorých cena odradí.

Správne nastavenie ceny nie je o pocitoch, ale o dátach. A tých máme v RE/MAX skutočne veľa. Maklér pracuje hneď s dvoma dátovými zostavami: cenové mapy predaných nehnuteľností a aktuálna ponuka na trhu, ktorá bude Vašej ponuke de facto konkurovať. Potom maklér prihliadne na špecifiká Vašej nehnuteľnosti a určí jej aktuálnu trhovú cenu. 

Občas môže nastať situácia, kedy sa zíde na jednu nehnuteľnosť viac záujemcov o kúpu. V takom prípade, po dohode s Vami, vyberáme kupujúceho prostredníctvom online aukcie. Iba tak máme istotu, že sme predali nehnuteľnosť za maximálnu cenu.

Akú províziu zaplatím za služby realitnej kancelárie?

Principiálne môže byť provízia stanovená percentom z kúpnej ceny alebo fixnou čiastkou. Za nás je prvý variant lepší, pretože je jasné, akým spôsobom sa bude meniť provízia, keď sa v priebehu rokovaní zmení kúpna cena.

Výška provízie je veľmi zložitá téma a nie je možné nastaviť nejaký presný cenník. Ak by sme mali napriek tomu prísť s nejakým číslom, potom môžeme povedať, že na Slovensku sa provízia pohybuje pri predaji medzi 3 a 6 % z kúpnej ceny. Každá transakcia je inak zložitá, každý maklér pracuje inak a investuje do zákazky rôzne množstvo peňazí. Každopádne dáta jednoznačne ukazujú, akú vysokú pridanú hodnotu môže kvalitný maklér pri predaji mať.

Ako preverujete kupujúcich a záujemcov?

Vybrať správneho kupujúceho či nájomcu pre našich klientov považujeme za dôležitú súčasť našej práce. Obzvlášť pri prenájme je kľúčové vybrať nájomcu, ktorí nielen budú schopní dlhodobo platiť nájomné, ale aj sa budú k Vašej nehnuteľnosti správať s rešpektom a ohľaduplnosťou.

Za týmto účelom s každým záujemcom o prehliadku najprv preberieme jeho situáciu, čo a z akého dôvodu presne hľadá a posúdime, či je pre neho Vaša nehnuteľnosť vhodná. Následne ho preveríme cez verejne dostupné služby, či naň nie je vedená exekúcia alebo napr. nemá bydlisko na obecnom úrade.

To všetko robíme z jediného dôvodu: mať istotu, že na prehliadku privedieme iba reálnych záujemcov a neplytvať tak Vašim časom.

Ako predať nehnuteľnosť s hypotékou?

Predať nehnuteľnosť, ktorá je zaťažená hypotékou, nie je nič neobvyklé ani zložité. Väčšina záujemcov nebude chcieť nehnuteľnosť aj so záložným právom, preto je potrebné hypotéku buď splatiť vopred alebo počas predaja. Druhý variant je bežnejší, pretože nevyžaduje ďalšie prostriedky. Časť z kúpnej ceny jednoducho použijete na doplatenie hypotéky a je hotovo. Celú transakciu ale treba správne načasovať. Preto sa oplatí mať na svojej strane odborníkov.

Máte ďalšie otázky k predaju nehnuteľnosti?