Za účelom minimalizácie šírenia nového koronavírusu ľudia začínajú tráviť viac času doma než kedykoľvek predtým. Mnoho kupujúcich prehodnocuje, aké funkcie chcú vo svojom dome, najmä z dôvodu práce na homeoffice a sociálneho dištancovania.

Podľa realitných maklérov RE/MAX sú tieto štyri funkcie domu najhodnotnejšie:

1. Extra priestor pre prácu alebo štúdium

Či už sa jedná o domácu kanceláriu, učebňu nebo posilovňu, môže separátna miestnosť alebo suterén slúžiť ako priestor určený pre prácu.

,,Myslím, že ľudia budú viac hľadať prispôsobené priestory alebo väčšie domy s kanceláriou. Klienti skúmajú využitie priestoru viac, než v minulosti“ hovorí jeden z maklérov. ,,Čo ak budú potrebovať miestnosť na prácu z domu?“ Je otázka, ktorú si aktuálne kladie nejeden kupujúci.

2. Prístavba pre príbuzných

Nutnosť držať sa oddelene niektoré rodiny inšpirovala k zváženie domu, ktorý by rodinu mohol dostať pod jednu strechu. Realitné kancelárie doposiaľ zaznamenali zvýšenie záujmu o väčšie kuchyne, domy s dvomi apartmánmi a priestory, ktoré by mohli slúžiť ako druhý obytný priestor.

3. Moderné vybavenie, ktoré nahrádza verejné priestory

Súkromný vonkajší priestor umožňuje vychutnať si drink na terase, bez toho aby ste museli opustiť domov. V lete zase majitelia domu začínajú investovať do spôsobov, ako sa doma ochladiť. Všimli sme si, že veľa majiteľovi domu zvažuje bazény. Mnohí dodávatelia majú aktuálne zarezervované termíny až do jesene.

Pretože aj kiná zostávajú často zatvorená, milovníci filmu taktiež hľadajú spôsoby, ako priniesť filmové zážitky k sebe domov. Pandémia COVID-19 rozhodne urýchlila dopyt a výsledný vývoj streamovanie služieb ako Netflix, Disney Plus a YouTube.

4. Lokalita, ktorá umožňuje udržiavať si vzdialenosť od druhých

Podľa Brenta Landelsa, makléra Cascadia Group RE/MAX v Oregone, môžu mnohÍ ľudia znovu prehodnotiť svoje sny o živote vo veľkom meste.

Ak bude viac zamestnancov pokračovať v práci z domova, otvára sa im viac lokalít pri hľadaní domu, pretože dochádzajúci čas do roboty nebude hrať takú rolu.

„Mnoho z menších miest, kde predávame domy, má veľmi dobré školy a väčšie rodinné domy. Ak sa ľudia môžu menej starať o svoju cestu do práce, mohli by mať dvorček a všetko ostatné, čo chcú. Je príliš skoro povedať to s istotou, ale vidím, že sa to stáva trendom. „

Zmenil sa váš pohľad na vysnívanú nehnuteľnosť? Ak hľadáte nehnuteľnosť podľa nových kritérií, neváhajte nás kontaktovať, radi Vám s výberom pomôžeme.