Dni sú dlhšie, teplejšie a leto je v plnom prúde. So zmenou sezóny prichádza aj zmena v prezentácii domu pripraveného na predaj. Príprava nehnuteľnosti na letný trh môže byť jednoduchá. Tu sú štyri tipy, ako upraviť nehnuteľnosť, aby sa v nadchádzajúcich letných mesiacoch ukázala v čo najlepšom svetle – a predala.

1. Zmeňte výzdobu interiéru

Teraz je čas skryť všetky doplnky špecifické pre zimu, ako napríklad deky. Taktiež je potrebné minimalizovať personalizáciu domova pre prehliadky, teda odstrániť veci, ako sú rodinné fotografie a detské umelecké diela. Tie teraz nahraďte napríklad malou rastlinou, vázou alebo kvetinami. Pred prehliadkou otvorte všetky žalúzie a odostrite závesy, aby ste maximalizovali presvetlenosť miestností.

2.Vyriešte rýchlo opraviteľné vady

Napríklad diery po klincoch nie sú až tak vážny problém, avšak kombinácia takýchto menších problémov môže spôsobiť, že interiér domu nebude vyzerať dobre. Opravte odštiepené farby, poumývajte okná.

3. Udržujte zeleň

Držte krok s pravidelnou údržbou. Koste trávnik často, orezávajte stromy a kríky, a zvážte investovanie do čerstvej hliny do záhonov rastlín. Oživte exteriér domu umiestnením kvetináčov pri predných dverách a usporiadaním niekoľkých stoličiek na verandu.

4. Zariaďte, aby vonkajší priestor vyzeral lákavo

Zaistite, aby dvor či terasa vyzerali ako ideálne miesto na pobyt vonku v letných dňoch. Či už máte vonkajšie pohovky alebo niekoľko plastových stoličiek, usporiadajte sedenie tak, aby pôsobilo ako miesto vhodné pre stretávanie. Malé detaily, ako je pridanie rastlín a kvetín alebo zavesenie svetla, ohraničujú vonkajší obytný priestor a premieňajú ho v príjemnú destináciu.

Zvažujete predaj? Napíšte si o ocenenie zadarmo