Rozhodli ste sa pre kariéru v realitách a zvažujete, aká realitná kancelária bude najvhodnejšia pre spoluprácu? Spísali sme niekoľko bodov, ktoré Vám pomôžu s výberom.

1: Spýtajte sa na delenie provízie

Väčšina realitných maklérov dostáva za svoju prácu províziu. Ak nepredáva, nedostáva odmenu. Keď predáva, delí si výnosy so svojou kanceláriou. Realitné kancelárie ponúkajú rôzne štruktúry provízií. Berte taktiež do úvahy, že rozdelenie provízií sa často zlepšuje skúsenosťami makléra a objemom jeho predaja.

Príklad rozdelenia provízií: Povedzme, že predávate nehnuteľnosť v hodnote 100 000 EUR a priemerná provízia vo vašej oblasti je 5%. Ak ste na rozdelení provízie 60/40, váš podiel je 60% z týchto 5000 eur. Samozrejme, pred zúčtovaním odvodov a daní.

Aké je dobré rozdelenie provízií? Závisí to od vášho trhu, podpory a zdrojov sprostredkovateľa a od mnohých ďalších faktorov. Len sa uistite, že rozumiete rozdeleniu a ako by ste mohli získať väčšie percento v priebehu času.

2: Vyhodnoťte kultúru kancelárie

Predtým, ako si vyberiete kanceláriu, opýtajte sa sami seba: Pre aký druh spoločnosti chcem pracovať? Koľko podpory požadujem od svojich spolupracovníkov? Rovnako ako iné podniky, aj makléri v oblasti nehnuteľností rozvíjajú firemnú kultúru, ktorá informuje o tom, ako podnikajú. Hľadáte malú firmu s rodinnou kultúrou? Alebo celosvetovú firmu s nadnárodnou podporou? Najlepším spôsobom, ako spoznať a pochopiť firemnú kultúru, je rozprávať sa s maklérmi, ktorí tam pracujú alebo sa zúčastňujú na fungovaní spoločnosti.

3: Zistite si povesť kancelárie

Keď začnete s prieskumom, začnite jednoduchým vyhľadávaním na Google, akoby ste boli kupujúcim. Chcete, aby kancelária, ktorú ste si vybrali, mala silnú prítomnosť na trhu a dobrú povesť. Ak majú vysoký podiel na trhu, môžete sa na nich spoľahnúť pri hľadaní potenciálnych zákazníkov. A všetci vieme, aká dôležitá je reputácia sprostredkovateľa.

4: Uistite sa, že kancelária ponúkne podporu

Niektoré kancelárie sú veľmi praktické a ponúkajú rozsiahle poradenstvo, bezplatné školenie a marketingové zabezpečenie. Niektoré kancelárie sú iba miesto, kde môžete zavesiť svoj kabát, kým sa pustíte do práce na rozvoji vlastného podnikania. Nájdete veľa variácií medzi týmito dvoma alternatívami a je to predovšetkým otázka nájdenia podnikovej kultúry, ktorú uprednostňujete.

Nájdenie správnej kancelárie zahŕňa výskum a pohovory. Nebojte sa stretnúť s niekoľkými realitnými maklérmi vo vašej oblasti, aby ste zistili, kto sa ku vám štýlom učenia a obchodným cieľom najviac hodí.

Prečo je potrebné zvoliť si realitnú kanceláriu

Prečo je výber kancelárie tak dôležitý? V prvom roku svojho pôsobenia v oblasti nehnuteľností budete mať veľa otázok, nejasností. Mali by ste si vybrať realitnú kanceláriu, ktorá s vami  bude na každom kroku.

Keď začínate, nebudete mať prostriedky na to, aby ste mohli konkurovať veľkým realitným maklérom, pokiaľ ide o marketing a generovanie potenciálnych zákazníkov. Budete potrebovať pomoc kancelárie. Uistite sa, že spolupracujete s takou, v ktorej na to všetko nebudete sami.

Zaujíma Vás, ako to funguje u nás v RE / MAX? Pozrite sa do sekcie kariéra.