Je pracovať ako realitný maklér to pravé pre Vás? Z vonku sa môže kariéra realitného makléra javiť ako žiarivá príležitosť na ľahké zarobenie peňazí. Existujú však aj nevýhody a úskalia, ktoré so sebou prinášajú priestor pre zlyhanie. Prečítajte si 5 dôvodov, prečo môže byť práca realitného makléra pre vás to pravé. Alebo taktiež nemusí.

1. Flexibilita

Výhody: Neznášate prácu od 9 do 5? Byť realitným maklérom je práca pre vás! Nemusíte pracovať menej hodín, ale zorganizujete si vlastný rozvrh tak, aby to fungovalo pre vás a vašich klientov.

Nevýhody: Spravovanie vlastného rozvrhu môže spočiatku znieť ako zábava, ale nie je to také jednoduché. Je samozrejme, že je oveľa jednoduchšie stlačiť na budíku tlačidlo „odložiť“, ako sa prebudiť a telefonovať, analyzovať, vytvárať marketing a vzdelávať sa.

2. Peniaze

Výhody: Najlepšie na zarábaní realitného makléra je to, že dostanete toľko, na koľko si vašu robotu cení trh, nie zamestnávateľ. To znamená, že váš príjem je prakticky neobmedzený. Mzda môže poskytnúť určitú istotu, ale provízie založené na vašom vlastnom úsilí poskytujú jedinečnú príležitosť.

Nevýhody: Nestály príjem. Ak ste novým maklérom, môže chvíľu trvať, kým uvidíte výplatu.

3. Emócie

Výhody: Obchod je emocionálny.  Ak si ale budete udržiavať čistú hlavu a budete sa sústrediť na svojich klientov, dostanete sa nad väčšinu maklérov a môže z vás byť skutočný odborník. Nič nevynahradí pocit dobre odvedenej práce a spokojné tváre klientov v novom domove.

Nevýhody: Existuje veľa rôznych osobností, s ktorými budete musieť pracovať ako maklér. Okrem klientov rokujete aj s inými maklérmi. Niektorí ľudia jednoducho nevedia, ako oddeliť emócie od práce. Ak sa vám nepáči konfrontácia a neviete vystupovať na úrovni, mali by ste zvoliť inú kariéru.

4. Pracovný postup

Výhody: Lezenie v korporátnej hierarchii nie je zábavné, tu budete svojim vlastným šéfom! Možno to nie je také jednoduché, ale prekvapilo by vás, čo môžete dosiahnuť tým, že si budete ako realitný maklér budovať svoju vlastnú značku.

Nevýhody: Ste na vrchole, tak kam teraz? Jediné príležitosti na kariérny postup sú tie, ktoré si vytvoríte sami.

5. Tvrdá práca

Výhody: Väčšina nových agentov rýchlo končí, pretože si mysleli, že stať sa realitným maklérom znamená ľahko zarobené peniaze. Využite to! Počítajte s tvrdou prácou a budete na ceste k veľkému úspechu.

Nevýhody: Kto by čakal, že to môže byť ťažké? Konkurencia existuje a ľudia sa za vámi nerozbehnú, keď im poviete, že môžete predať ich nehnuteľnosť.

Je jasné, že zatiaľ čo u niekoho na práci realitného makléra prevyšujú výhody a plusy, pre niekoho môžu prevažovať nevýhody až príliš. Nemusí byť jednoduché sa rozhodnúť a opustiť svoju prácu od 9 do 5 výmenou za pocit neistoty a jednoznačne nie je rozhodnutie stať sa realitným maklérom pre každého.

Myslíte si, že práca realitného makléra je ideálna pre vás? Pozrite si sekciu KARIÉRA