Predajcovia, ktorí sa pokúsia predať svoj dom sami, môžu prísť o výhody, ktoré profesionálny maklér môže priniesť.

V dnešnej dobe je možné si na internete vyhľadať návod takmer na čokoľvek, inak tomu teda nie je ani pri predaji nehnuteľnosti. Predaj nehnuteľnosti je ale komplexný proces, ktorý vyžaduje vedomosti, ktoré prinesie len a len prax.

Predajcovia, ktorí sa pokúsia predať svoju nehnuteľnosť bez realitnej kancelárie môžu prísť o niekoľko výhod, ktoré profesionálny agent prinesie. 

„Keď pochopia hodnotu, ktorú agent prináša vďaka svojim skúsenostiam a vyjednávacím schopnostiam, mnohí vidia, že práca s agentom nakoniec prinesie lepší konečný výsledok,“ hovorí jeden z maklérov.

Tu sú tri oblasti odborných znalostí agentov, ktoré by mali predajcovia brať do úvahy pri rozhodovaní, či práca s agentom prinesie väčšiu hodnotu, ako predaj svojpomocne.

Marketingová stratégia a nástroje pre oslovenie veľkého množstva kupujúcich

Nájsť toho pravého kupujúceho pre dom presahuje označenie „na predaj“ na záhrade. Čím viac kupujúcich nehnuteľnosť zaujme, tým pravdepodobnejšie budú ich ponuky konkurencieschopnejšie. David Serle, manažér sprostredkovania služieb RE/MAX v Boca Raton, tvrdí, že marketingové nástroje, ktoré agent prinesie predavajúcemu, sú pre samopredajcu ťažko porovnateľné.

„Náš tím má systém, ktorý nám pomáha uvádzať nehnuteľnosť na trh efektívnejšie, používame rôzne nástroje, vrátane reklám na Facebooku a retargetingu, aby sme pomohli získať čo najviac záujemcov.“

Ďalším nástrojom je sieť odporúčaní RE/MAX s 125 000 maklérmi po celom svete. To je veľmi dôležité napríklad u nehnuteľností, ktoré majú tendenciu priťahovať aj zahraničnú klientelu.

„Musíte premýšľať o tom, kto je kupujúcim a či existuje veľa ludí, ktorí by si mohli danú nehnuteľnosť kúpiť,“ hovorí Serle. „Vracia sa to k osvedčenému marketingovému systému. V spoločnosti RE/MAX máme globálny nástroj sprostredkovania a prístup k reklame na sociálnych sieťach, ktorý pomáha vyhľadať kupujúcich po celom svete. “

Orientácia v legislátive

Predaj nehnuteľnosti je často aj po právnej stránke zložitým procesom. Spolupráca s kanceláriou a maklérom, ktorý je oboznámený s legislatívou v danej oblasti, pomôže vyhnúť sa prípadným komplikáciam. 

Taktiky vyjednávania a predchádzanie problémom

Vyjednávacie schopnosti agenta môžu byť pre predajcov skutočne prospešné.

Makléri získavajú províziu za pomoc klientom pri predaji ich nehnuteľností, ale tiež pomáhajú vyjednávať položky, kde môžu ušetriť. Napríklad má veľa kupujúcich dojem, že predávajúci musia opraviť všetky chyby zistené pri obhliadke. Nie je to tak. Maklér môže pomôcť predajcom pri rokovaniach o opravách. Má vedomosti o tom, čo je skutočne potrebné dokončiť a čo je možné odmietnuť.

Rovnako dôležitá je skutočnosť, že agenti sú schopní vyjednať vyššiu konečnú predajnú cenu.

Či už ide o ponuku v hotovosti alebo o hypotéku, maklér môže predajcovi pomôcť pochopiť rozdiely a objasniť, čo by mal vedieť pred prijatím ponuky. Úlohou makléra je pomáhať chrániť kupujúcich aj predávajúcich.

Realitné kancelárie počas svojej kariéry predali tisíce domov. Poznajú trh. Vedia, čo môžu od transakcie očakávať.  Využíjte naše skúsenosti – obráťte sa na makléra RE/MAX vo Vašej lokalite.