Kúpa investičnej nehnuteľnosti je velké rozhodnutie. Najvýhodnejšou vlastnosťou investičných nehnuteľností je to, že zabezpečujú konzistentnosť celkových výnosov. Pri riešení obchodu sa ale zvyšuje rizikový faktor, a preto vzniká potreba odborného poradcu v oblasti nehnuteľností a financií. Preto môže byť vhodné využíť rady dobrého realitného poradcu a finančného sprostredkovatelia v jednom.

Títo poradcovia majú cenné vedomosti o realitnom biznise a môžu pomôcť pri investovaní správnym smerom. Tu sú vlastnosti, ktoré musíte rozpoznať u finančného poradcu v oblasti nehnuteľností skôr, ako si ho najmete:

Je proaktivny

Dobrý poradca sa vždy snaží hľadať lepšie príležitosti a nájsť oblasti, ktoré môžu zaručiť najlepšiu návratnosť. Neustále hľadá nové spôsoby, ako čo najlepšie využiť a každým krokom svojim klientom poskytuje príležitosť zvýšiť ich aktíva. Nehnuteľnosti sú oblasťou, ktorá môže zaručiť veľmi vysokú návratnosť, ak je investícia uskutočnená správnym smerom. Je zodpovednosťou finančného poradcu v oblasti nehnuteľností viesť svojich klientov k správnym investíciám.

Je dobrý komunikátor/posluchač

Medzi poradcom a klientmi by mala byť vysoká transparentnosť. Ak má klient akékoľvek obavy týkajúce sa nehnuteľnosti alebo akejkoľvek investície, poradca by mal byť vždy pripravený nájsť riešenie problémov. Ak nedokážete pochopiť, čo sa poradca snaží povedať, potom je problém v ňom. Tiež by mal mať vždy čas na to, aby si vypočul vaše požiadavky a obavy, inak nemá zmysel ho najímať.

Je odborník s hlbokým porozumením trhu

Nehnuteľnosti sú rôznorodé a na trhu dochádza k častým zmenám. Ak nemá poradca správne znalosti, nebude schopný usmerňovať klienta podľa najnovších trendov v tomto odvetví a klient možno stráca značné zisky. 

Je motivovaný klientom

Zameriava sa na potreby a preferencie klienta a pracuje iba na tom, aby za ne dostal dobrú odmenu. Ľahko sa prispôsobuje požiadavkám klienta a diskutuje s ním o všetkom, poskytuje mu všetky klady a zápory v detailoch.